Portugalijos dangus sėkmingas Lietuviams

Šiemet Lietuvos parasparnių čempionatas vėl vyko Portugalijoje.  Džiugu, kad pilotų iš Lietuvos pagausėjo, pernai – 9, o šiemet jau – 19. Galbūt jau pamiršome karantiną ir ribojimus, nes pamatyti 20-25 dalyvius Lietuvos čempionate kalnuose iki karantino buvo įprasta. 

Vis atsiranda klausiančių: kodėl Lietuvos parasparnių čempionatas vyksta kalnuose, o ne Lietuvos lygumose?  Parasparnių sportas įprastai vyksta kalnuose, taip pat ir Pasaulio bei Europos čempionatai organizuojami tik kalnų sąlygomis.  Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamentas siekia matyti mūsų sportininkus tokio lygio varžybose, o Lietuvos čempionatas yra tinkamiausia vieta pasiruošti pasaulinėms varžyboms bei nustatyti Lietuvos geriausius. O norintiems varžytis ir nugalėti lygumose – LSPSF yra sukūrusi Lietuvos Lygumų Lygą (LLL) – kuri ne mažiau vertinama. 

Surengti atskirą parasparnių čempionatą kalnuose vien lietuviams būtų per daug sudėtinga ir brangu, dėl to jis yra prijungimas prie didesnių varžybų – šiemet Portugalijos čempionato, kuriame iš viso 92 dalyviai. 

Orai Portugalijoje beveik visada saulėti, ir tik per stiprus vėjas gali sustabdyti skraidymus. 

Pirmas pratimas puikiai pavyko ir 12 Lietuvos pilotų atskrido į finišą už 78km esančio ežero. 

Antras pratimas buvo sustabdytas 30min po starto dėl pavojingo vėjo. 

Trečio pratimo metu vėjas buvo ribinis, tačiau 7 Lietuviai sėkmingai pasiekė finišą po sąlyginai trumpų 38km. 

Ketvirtas pratimas buvo ilgai atidėliojamas dėl didelio debesuotumo ir silpnos terminės veiklos, pilotai startavo tik 16:45 su tikslu įveikti 50km. Pratimo pradžia buvo sėkminga daugeliui, tačiau antra pratimo dalis buvo po 100proc. debesuotu dangumi. Į finišą atskrido tik du pilotai, vienas jų Lietuvis Darius Lukoševičius. 

Penktas pratimas daug žadantis su gera termine veikla ir ne stipriu vėju – 70km. Pratimo pradžia nesunki, tačiau pabaigoje, neliko debesų ir sustiprėjo vėjas, susilpnėjo termikai. Daugeliui pilotų pritrūko 1-5km iki finišo. Tarp Lietuvos pilotų vieninteliam Pauliui Vaškevičiui pavyko sėkmingai pasiekti finišą.   

Daugiau pratimų nebuvo dėl vėjo. Tačiau įvykusių 4 pratimų pilnai užteko. 

Lietuvė Rasa Grigoraitienė nugalėjo tarp moterų.

Varžybose nugalėjo vietinis Portugalas Nuno Virgilio, antras Ispanas Francisco López, trečiasis Lietuvis Darius Lukoševičius, jis taip pat tapo Lietuvos čempionu, antras Paulius Vaškevičius, trečias Dainius Liegus.

Lietuvos Sport klasėje (sparnai su ne aukštesne nei EN-C sertifikacija) nugalėjo Lukas Limantas, antras Darius Matuliauskas, trečias Audrius Petkūnas.

Visus rezultatus galima rasti čia: https://civlcomps.org/event/portuguese-paragliding-championship-montalegre-2023/results  

Mūsų pilotas Edgaras Pisčikas sukūrė keletą filmukų:

Kitas filmukas sukurtas piloto Dariaus Matuliausko: