Įvyko 2-tasis Lietuvos Lygumų Lygos etapas – Aukštaitijos taurė

Varžybas „Akštaitijos taurė” organizuoja du klubai – Sporto klubas „Panevėžio parasparniai” ir Šiaulių parasparnių klubas „Saulės skrydis”. Šiemet jose gegužės 21-22 d. dalyvavo 39 pilotai.

Šeštadienį dėl stipraus vėjo buvo gana sudėtingos skrydžio sąlygos, starte gavosi ilgi intervalai tarp pilotų išleidimo, nes kildami pilotai lėtai judėjo į priekį ir tekdavo laukti, kol kylantis pilotas nutols, kad galima būtų kelti sekantį pilotą. Pilotų taryba sudarė maršrutą su vienu posūkio tašku – 41,5 km ilgio.

Greičiausiai šį atstumą įveikė Tadas Grinevičius – per 46 min. 33 sek. Valdas Lelevičius šią distanciją įveikė per 58 min. 38 sek. ir buvo 7-tas iš 39 dalyvių. Andrej Kovaliov finišą pasiekė per 59 min. 25 sek. ir liko 9-toje vietoje. Pirmame pratime 10 pilotų laiką vieną nuo kito skyrė vos 1 minutė.

Šeštadienio pabaigos kulminacija – Uliūnų cepelinai su Pasvalio gira ir naktiniu laužu.

Sekmadienį buvo puikus oras su silpnu foniniu vėju. Jau apie pusė vienuoliktos pradėjo dygti pirmi debesėliai, kurie žadėjo puikias termines sąlygas ir galimybę gerai suskristi pagerinant šeštadienio rezultatą. Silpnas vėjas ir keltuvams leido per 1,5 val. visus pilotus pakelti į orą. Ką tik buvusi spalvota nuo sparnų pieva ištuštėjo ir nuspalvino melsvą dangų su baltais debesėliais ryškiomis sparnų spalvomis, kurie besisukdami kilo aukštyn ir toldami išnykdavo.

Sekmadienio maršruto ilgis sudarė 45,2 km su vienu posūkio punktu prie Anykščių ir finišu prie Radiško kaimelio netoli Ukmergės. Šį atstumą pirmas dešimtukas pilotų skrido nuo 1 val. 26 min. iki 3 val. 04 min. Greičiausiai antrą pratimą suskrido Robertas Pesliakas – per 1 val. 26 min.

Bendroje įskaitoje ant prizininkų pakylos stovėjo Jonas Miklovis (1 vieta), Darius Lukoševičius (2 vieta) ir Arminas Petrauskas (3 vieta).

Standard įskaitoje 1 vietą užėmė Evgenii Shyshakov (Rusija), 2 vietą – Andrej Kovaliov ir 3 vietą – Juozas Limantas.

Sport klasės geriausiais tapo Arminas Petrauskas (1 vieta), Evgenii Shyshakov (2 vieta) ir Andrej Kovaliov (vieta).

Varžybų rezultatai.